Студентське життя

Вільний час є важливою складовою студентського життя. В Польщі молоді люди мають великі можливості, щоб цікаво та з користю проводити вільний час.

Занняття спортом
У Польщі є закон, згідно якого ВУЗи повинні забезпечувати студентів можливостями для заняття спортом. Саме тому університети мають у корпусах, а інколи у гуртожитках як мінімум спортивні зали з сучасними тренажерами та обладнанням.
Також університети часто мають і додаткові місця для занять спортом: басейни, тенісні корти, футбольні та баскетбольні поля тощо.
Студенти можуть користуватися такими послугами безкоштовно або за дуже помірну плату.

Подорожі
Польща входить до Шенгенської зони, а це означає що студенти можуть вільно подорожувати Європою. Це можуть бути просто туристичні подорожі до різних країн, поїздки на концерти улюблених виконавців, футбольні матчі та спортивні події тощо.
З Польщі до Європейських країн літають бюджетні авіалінії, їздять автобуси та потяги, які надають різні знижки на квитки. Ми чули історії, коли студенти їздили до сусідніх країн за 30-40 гривень якщо перевести вартість у нашу валюту:)
Однією з популярних країн для візитів молоді є наприклад сусідня з Польщею Німеччина.  

Студентські обміни

У всій Європі діє міжнародна програма студентських обмінів Ерасмус. В рамках цієї програми можна поїхати на рік або семестр навчатись у ВУЗ іншої Європейської країни (додатково платити за це не потрібно). Це корисно, якщо ви хочете здобути цікавий досвід, вдосконалити мову країни, куди їдете на обмін (німецьку, італійську, французську тощо) або ж спробувати пожити в країні, в якій хочете працювати після закінчення ВУЗу (якщо ви плануєте жити не в Польщі).

 

Студентські знижки
Студенти мають знижки на громадський транспорт, квитки на потяги або автобуси, кафе, ресторани, кінотеатри тощо. Системи надання знижок можуть бути різними, але зазвичай достатньо пред’явлення студентського квитка.Задати питання