Мовні курси

У Польщі можна навчатись польською або англійською мовами.

Навчання польською зазвичай коштує дешевше, також не всі спеціальності доступні для навчання англійською.

Навчання польською

До польського ВУЗу можна бути зарахованим без знання польської мови на момент вступу. Однак до моменту приїзду на навчання хоча б розмовним рівнем мови потрібно оволодіти.
Вимоги до знання у всіх ВУЗів різні. Деякі університети вимагать сертифікат знання польської мови (як правило рівень B2). Якщо у вас немає сертифікату, але ви володієте польською, часто університети дають можливість здати мовний іспит по скайпу або після приїзду.

Якщо ж ви зовсім не володієте польською, то у вас є два варіанти її вивчення:

Курси польської мови при університеті
Більшість ВУЗів пропонують інтенсивні 4-8 тижневі мовні курси для абітурієнтів, які не знають мови. Орієнтовна дата почтаку навчання на таких курсах — серпень-вересень (тобто за місяць-два до початку навчання). Орієнтовна вартість — близько 250 євро за 4 тижні+проживання.
Перевагою вивчення мови на курсах при університеті є те, що ви не тільки вчите мову, а й знайомитесь з країною, ВУЗом, майбутніми одногрупниками тощо. Також мова дається набагато легше, тому що ви знаходитесь безпосередньо в мовному середовищі.

Курси польської мови в Україні
Ви також можете вивчати мову на курсах в Україні або з репетитором. Як правило, це обійдеться вам так само, як і вивчення мови при університеті. Такий варіант вивчення мови є єдиною можливістю для абітурієнтів, які пізно прийняли рішення про вступ  і вже не встигають на курси при університеті, або ж там немає вільних місць.

Однак якщо ВУЗ, у який ви вирішили вступати вимагає сертифікат про знання мови, переконайтеся, що ваші курси зможуть його видати. В іншому разі вам доведеться додатково здавати іспит у ВУЗі. Але й така можливість є не всюди.

При підборі університету ми детально розглянемо вашу ситуацію та порекомендуємо вам найбільш детальний спосіб вивчення польської мови.

 Навчання англійською

У багатьох польських ВУЗах у вас є можливість навчання англійською мовою. Як правило, навчання на такій програмі коштує в два рази дорожче, ніж навчання польською. Однак перевагою є те, що дає можливість професійно володіти мовою та знати специфічну для вашої роботи термінологію. Це дає вам більше можливостей для подальшого працевлаштування, у тому числі в інших країнах Європи.

Деякі університети також пропонують комбіновані польсько-англійські програми, які коштують трохи дешевше англійських. Також у деяких ВУЗах навчаючись на англійських програмах є можливість отримання подвійного диплому (наприклад польсько-британського).

Однак також часто не всі спеціальності викладаються англійською мовою, в такому випадку їх вибір може бути обмежений.

Для вступу на англійську або польсько-англійську програму потрібно надати міжнародний сертифікат володіння англійською мовою (зазвичай це TOEFL або IELTS).

Якщо у вас немає можливості отримати такий сертифікат, то більшість ВУЗів дає можливість здати іспит для підтвердження володіння мовою після приїзду.

Деякі університети також пропонують курси англійської мови, якщо ваш рівень трохи нижче того, який вимагається.

На відміну від навчання польською, бути зарахованим на навчання англійською без знання мови (або з низьким рівнем знань) не можна.Задати питання