Карта побуту

Усі студенти, які навчаються в Польщі, можуть отримати вид на проживання (Карту Побуту).
Така можливість – велика перевега, тому що дає змогу студенту працювати у вільний час без обмеження кількості годин, відкривати власний бізнес, вільно подорожувати Європою та багато інших.

Зазвичай поданням документів на карту побуту займається спеціальна уповноважена людина в університеті. Тому коли ви тільки приїдете на навчання, варто одразу поцікавитися, хто займається цим питанням, які строки подання документів. Якщо подавати документи разом зі всіма — процес буде менш клопотливим.

Процес одержання карти часового побиту поділяється на три етапи: подання документів (за 45 днів до закінчення дії візи), отримання рішення Воєводи щодо видачі карти(45 днів перевіряються документи тому саме за 45 днів має подаватися запит на одержання карти побиту) та одержання самої карти (на випуск необхідно зачекати два-три тиждні). Тому процес одержання карти складатиме приблизно два-три місяці.

Ось орієнтовний перелік документів, який вам потрібно буде зібрати для виготовлення Карти Побуту:

1) Паспорт з візою (копії сторінок з відмітками, кількість залежить від Воєводства).
2) 5 кольорових фото 4.5 х 3.5 (критерії варто запитати в Уряді Воєводства, можуть бути прохання фото на фоні конкретного кольору).
3) Документ, що підтверджує тимчасову прописку (для тих, хто проживає в гуртожитку або Будинку Студентів, такий документ можна отримати в адміністрації протягом тиждня після заселення, якщо оплачуєш одразу за три місяці проживання).
4) Договір про аренду житла, якщо студент знімає квартиру та у випадку навчання на заочному відділенні.
5) Довідка, що підтверджує навчання у ВУЗі (можна отримати в деканаті).
6) Свідоцтво оплати за навчання (видається у відділі квестури (бухгалтерії) або пишеться на свідотстві про навчання одразу).
7) Підтвердження наявності фінансових засобів у розмірі приблизно 13000 PLN на покриття коштів проживання. Кожен студент має право відкрити рахунок у польському банку та узяти з нього виписку (вартість такого свідотства буде близько 6 Евро).
8) Добровільна польська медична страховка (коштує приблизно 50 злотих (приблизно 13 Евро) на місяць при представленні студентського або довідки з ВНЗ). Просто звичайна польська страховка коштує близько 500-600 евро на рік.
9) Оплата збору у розмірі 340 злотих.
10) Оплата випуску карти у розмірі 50 злотих (оплачується після одерження дозволу від Воєводи).
11) Перероблена прописка відповідно до термінів, вказаних Воєводою на Дозволі (одержується за 10 хвилин в Уряді міста).Задати питання